Köz Patlıcan-Biber Salatası

İster salata, ister meze olarak kullanabileceğiniz bir tarif veriyorum. Dikkat!

O kadar pratik ki inanamazsınız:) Çünkü her şeyi hazır kullanıyoruz. Çalışan kadın sendromu her işin hızlı yöntemini bulmayı gerektirir. Bunun için de yazdan hazırlık yapamayanlar. Annesi yanında olmayıp konserveleri hazırlayamayan ve diyeti devam eden iş kadınlarına ve bizimle aynı kafada olan ev kadınlarına ithaf ediyorum bu tarifimi.


*Konserve tariflerinde tat markasını tercih ediyorum. Bu kesinlikle bir reklam değil. Ama bir reklam çağrısı :D Tat markasının Köz patlıcan ve köz biberi gerçekten lezzetli ve kesinlikle hayal kırıklığı yaratmıyor.


4 Kişilik çıkıyor aşağıdaki miktarlardan


Malzemeler

- Yarım kavanoz köz patlıcan

- 2 adet köz biber

- Tuz


Yine az malzeme yine harika pratik bir lezzet


**Püf noktaları; köz patlıcanın içerisinde sarımsak bulunduğundan (konserve) ekstra sarımsak tercihen eklenebilir. Suyunu kesinlikle süzün yoksa salatanızı çok sulandıracaktır. Bunun için salataya başlamadan önce kullanacağınız kadar miktarı süzgeçte bekletebilirsiniz.
Yapılışı


Suyu süzülen patlıcanlar ince ince kıyılır. Aynı şekilde köz biberler de biraz sudan geçirilerek ince ince kıyılır. İçerisine biraz tuz ilave edip iyice karıştırılır. Servis tabağına alınır. İçerisine biraz da dere otu ekleyebilirsiniz. Tat ve renk katacaktır. Tercihen tabi;)


#patlıcansalatası #közpatlıcan #tatkonservepatlıcan #közbiber #közsalatası #diyetyemekleri #salatatarifleri #pymimarmutfakta #sağlıklıtarifler #mezeler