Yılbaşı Gecesi için Soframı Kurdum


Yeni bir yıla başlarken, hepimiz temiz birer sayfa açmak isteriz. Bu temiz sayfayı açarken de sevdiklerimizle birlikte bu anları kutlarız. Büyük, küçük sofralarda bir araya geliriz. O gece için biraz daha fazla özeniriz. Sofralarımızda bizdeki özeni yansıtmalıdır. Bu sene soframı ailem için kurdum. Sofra düzenim ve menüm ile yılbaşı yazım sizlerle..Yılbaşı gecesinin rengi kırmızı ve tabi ki kokinalardır. Bunları gümüş detaylarla masamı tamamladım.

Masanın romantik detayları da ışıklandırma ile sağlandı. Mum ışıkları ve pilli ledlerle aydınlatılan fenerler..

Gümüş ve kış temasını yansıtan peçete halkalarım. Ve masanın ortasına gelişigüzel yerleştirdiğim yılbaşı ağacı süsleri

Menüyü tasarlarken herkesin yiyebileceği, lezzetli ve görsel olarak da gösterişli yiyecekler tercih edebilirsiniz. Alkol alınacaksa seçilen alkolün yanına da uymalıdır bu menü. Çeşit olarak da daha yalın tutarak miktarı artırabilirsiniz. Böylece ertesi günde sizi kurtaracaktır. 3 çeşit meze, salata, ana yemek (protein), pilav, tatlı olarak tasarlayabilirsiniz.


Yılbaşı gecesinde içki olarak şarap (blush) tercih ettik. Menümü de ona uygun şekilde oluşturdum.


MENÜ

- Peynir tabağı

- Fava

- Kereviz

- Patlıcan Salatası

- Mor Lahana Salatası

- Avokadolu Narlı Salata

- Fırında Hindi

- Bulgur İç Pilavı

- Kırmızı Kadife Pastaİsli peynir, eski kaşar, çeçil peyniri, dil peyniri, örgü peynir, beyaz peynir, cheddar peyniri, krem peynir, cevizli sos, avokado sosu, üzüm

Gece boyunca yemek öncesi ve sonrasında şarabınıza eşlik edecek tabak. Peynir çeşidini bol tutmanızda fayda var. Yanında ise grissini, kraker, ekmek gibi karbonhidratlar içkinin meydana getireceği mide ekşimesine karşı mide suyunu rahatlatması için mutlaka olsun. Şarabınıza tat olarak da eşlik edecek bir lezzet de taze ya da kuru meyvelerdir. Peynir tabağınızı düzenlerken bunları göz önünde bulundurabilirsiniz.
Tariflere ulaşmak için yukarıda menünün üzerine tıklayabilirsiniz.


patlıcan salatası, fava, kereviz, mor lahana salatası


Gecenin yıldızı tabi ki hindi. Hindiyi lezzetlendirmek için yanında gravy sos hazırlayarak servis edebilirsiniz.

#pymimarmutfakta #yılbaşısofraları #yılbaşımenüsü #sofradüzenleme #yeniyılsofrası #sofra #sunum #yılbaşıtarifleri #fırındahindi #şarapmenüsü #şarabınyanındaneyenir #peynirtabağı

9 görüntüleme